Share game FM24 (PC)

Trang thứ 2 trong tổng số 3 trang Trang đầuTrang đầu 123 Trang cuốiTrang cuối
Hiển thị kết quả từ 11 tói 20 trong tổng số 28
    Số bài viết
    158
    Bác FM 5 Thật tuyệt vời . Bác kiếm thông tin ở đâu hay vậy . I tìm cả buổi mà không có .

Số bài viết
    158
    Recorded last night (Thursday), the first edition of the second season of the Football Manager podcast is now available via Itunes for the princely sum of, err, nothing. Just do a search for "Football Manager Podcast" in the Itunes store, and it should magically appear.

You can also get all the episodes of the first season completely free from Itunes too.

You do not need an Ipod to listen to the podcast, as you can listen to it in the Itunes client, using any other media playing software, or any other machine capable of playing MP3's.

The second season of the podcast will be bi-weekly, and there will be more Football Manager content in it, whether the guests each week want it or not.

This weeks guests are James Gill from the London Paper, and Paul Vale from the Express, the Star, and lots of other gaming podcasts, vodcasts and TV shows.

Alongside the regular chat about what is going on in the football world (tending to be UK centric), this week also features a recap of the new features already announced for FM09, more info on the changes to regens in the game, and some previously unannounced new features for the PC/Mac version of FM09.

As per previous posts, this follows the way we are releasing info this year which, when first posted, read - "More features will be revealed over the next couple of months via blogs, the return of the Football Manager podcast and various other news articles. These will then be collated on sigames.com just before the demo is released, which will be a couple of weeks before the game comes out."

FM5: cái này có trong topic blog rùi bạn à.

Số bài viết
    468
    Sao bác FM ko để hình trong [spoiler] load trang cho nhanh nhỉ?

Số bài viết
    189
    nhìn mà háo hức ghê quá. sắp ra roài. được cái giao tiếp với cầu thủ trong giờ giải lao nhiều hơn.

Số bài viết
    174
    Thanks bác FM5 về những hình ảnh nóng hổi
    Hình 3d đẹp hơn so với cái clip 30s hồi trước, nhìn vậy là đủ ngon roài, ko biết match engine thế nào, càng ngày càng háo hức chờ đợi FM09. Có điều sao thằng trọng tài và thủ môn mặc áo gì chói quá, với lại giao diện chính ko cải thiện nhiều, sao ko học tập bên CM nhỉ

Số bài viết
    307
    thèm quá à cho em hỏi cái 2d match và 3d match xuất hiện luôn cùng 1 lúc dc ạ thế thì

Số bài viết
    735
    nhìn đã mắt thật chả bù với mấy chấm tròn chạy chạy trên bản đồ , mà sao FM5 bảo là vài giờ có cấu hình tối thiểu mà sao vẫn chưa thấy nhỉ

Số bài viết
    159
    mong bản demo quá rồi...
    nhìn hình phê quá

Số bài viết
    2,079
    thông báo là 2/11 sẽ có demo cứ chờ đợi thôi anh em, nhìn hình ảnh thế này là quá ngon rồi cấu hình chắc ko vấn đề

Số bài viết
    320
    nhìn 3D trông cũng có vẻ mượt đấy chứ.Háo hức chờ bản Demo quá.Tình hình này là thi giữa kì xong có cái để thư giãn ùi.hehe.Thx

Qui định gửi bài

• Bạn không thể lập chủ đề mới